Pusty

Brak produktów w koszyku.

Niezalogowany
Strona główna  /  Blog  /  Wszystkie   /  Najważniejsze wydarzenia dla branży eko w 2021 roku

Najważniejsze wydarzenia dla branży eko w 2021 roku

Podziel się

W tym roku miało miejsce wiele ważnych wydarzeń, jeśli chodzi o klimat i ochronę środowiska. Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o eko-wydarzenia w 2021 roku?

Koniec ze słomkami i inne zmiany

Od 3 lipca 2021 na terenie Unii Europejskiej nie można już kupić plastikowych słomek, sztućców i talerzyków. Jedni powiedzą, że to symboliczny gest, ale na pewno warto wymienić go wśród najważniejszych eko-wydarzeń z 2021 roku. Co dalej? Niektóre firmy e-commerce już zrezygnowały z plastikowych opakowań i taśm klejących na rzecz tych z papieru, a kilka lat temu rozpoczęła się walka z plastikowymi torebkami w supermarketach. Biorąc pod uwagę skalę wykorzystania tych produktów, nawet drobny zakaz wykorzystywania słomek do napojów powinien mieć pozytywny wpływ na środowisko.

Największe targi BIO w Polsce

Choć Polska to jeden z większych producentów żywności w Europie, a jakość naszych serów czy owoców jest legendarna, to nie przekłada się to na ilość targów i innych wydarzeń związanych z ekologią. Zmieniają to targi BIOEXPO Warsaw, które odbędą się w dniach 30 września – 2 października. To największe tego typu wydarzenie nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowe targi żywności i produktów ekologicznych, na których będzie można poznać nowości, zrobić zakupy i podejrzeć, jakie są najważniejsze trendy w branży eko w 2021 roku. Wśród wystawców znajdzie się oczywiście Soligrano, prezentując swoją serię produktów bio Soligrano. Do zobaczenia w Ptak Expo!

Zmiany przełożone na 2022 rok

W całej Unii Europejskiej już od początku tego roku miały wejść w życie nowe przepisy dotyczące produktów ekologicznych. Z powodu pandemii przełożono je jednak na 2022 rok. Co się zmieni?

  • Produkty ekologiczne mają być lepiej kontrolowane na różnych etapach łańcucha dostaw;
  • Te same wymogi co w Unii, zostaną nałożone na producentów spoza Unii (amerykański eko-szampon czy kanadyjska bio-czekolada będą musiały spełniać europejskie, a nie kanadyjskie czy amerykańskie normy);
  • Dodanie do listy produktów ekologicznych m.in. soli, korka czy wosku;
  • Dla polskich rolników ważne będzie to, że łatwiej ma być o certyfikat ekologiczny nawet w przypadku niewielkich gospodarstw.

Już niedługo przekonamy się, jak powyższe zmiany wpłyną na branżę ekologiczną w Polsce.