Pusty

Brak produktów w koszyku.

Niezalogowany
Strona główna  /  Blog  /  Wszystkie   /  Puffinki, czyli ulubione śniadanie najmłodszych!

Puffinki, czyli ulubione śniadanie najmłodszych!

Podziel się

Śniadanie dla dziecka musi być nie tylko zdrowe i smaczne, ale też atrakcyjne.

Pożywne płatki zbożowe to dobra propozycja, szczególnie, kiedy siedzi na nich… Puffin! Kim jest bohater naszych produktów dla dzieci i za co można go lubić? Poznaj maskonura atlantyckiego i zbieraj niespodzianki.

Kim jest Puffin?

Puffin to inaczej… maskonur, niewielki ptak wodny zamieszkujący wyspy oraz wybrzeża północnego i środkowego Atlantyku. Chociaż do Polski zagląda rzadko, sporadycznie odwiedzając polskie wybrzeże podczas zimowych wędrówek, możecie go regularnie spotykać na opakowaniu płatków śniadaniowych od Soligrano. Za co dzieci lubią Puffina najbardziej? Z łaciny nazwa “maskonur” oznacza “braciszek arktyczny”, który swoim zabawnym wyglądem wprawi w dobry nastrój wszystkich najmłodszych! Puffina wyróżnia niepowtarzalny, silny, kolorowy dziób. Dodatkowo, jako jedyny z ptaków morskich, puffin… używa patyków do drapania się po grzbiecie. 

Czym jest puffing?

Puffing to inaczej ekspandowanie, czyli działanie na ziarna gorącą parą pod wysokim ciśnieniem, a następnie jego redukcja do atmosferycznego, w wyniku czego następuje rozprężenie ziaren. Brzmi zagadkowo, ale właśnie dzięki temu procesowi nasze Puffiny są pyszne i chrupiące! Dodatkowo, ekspandowanie ziarna wpływa korzystnie na biodostępność zawartych w nim składników – oznacza to, że są one lepiej przyswajalne przez organizm. Nasze Puffiny to produkt gotowy do bezpośredniego spożycia, a ich złocisty kolor i delikatny smak idealnie wpasowują się w upodobania najmłodszych. 

Postać Puffina z powodzeniem wykorzystała też irlandzka produkcja, którą Wasze dzieci mogą dobrze znać. Wyspa Puffinów to kraina, w której rodzeństwo maskonurów i ich znajomi uczą się, czym jest przyjaźń i miłość. 

Już niedługo akcesoria z Puffinami mogą zagościć też w Twoim domu! Szykujemy niespodziankę dla najmłodszych miłośników maskonurów. Tymczasem zachęcamy do wspólnego kolorowania tych pięknych ptaków.

Wydrukuj kolorowankę i razem z dziećmi nadajcie Puffinowi kolorów: Koloruj z Puffinkiem.