Pusty

Brak produktów w koszyku.

Niezalogowany
Strona główna  /  Blog  /  Wszystkie   /  Dieta na home office – jak jeść zdrowo podczas pracy z domu?

Dieta na home office – jak jeść zdrowo podczas pracy z domu?

Podziel się

Dla większości z nas domowe biuro czy nauka online jest czymś zupełnie nowym.

Niektórzy cenią sobie czas spędzony we własnych czterech kątach, wygodny dres i… dłuższy sen, wynikający z braku konieczności stania w korkach w drodze do biura. Jednak kombinacja dorosłych usiłujących skupić się przy komputerze i ich podopiecznych walczących z technologią i sumiennością podczas internetowych zajęć, może stanowić mieszankę wybuchową. Zaoszczędzony czas niepostrzeżenie umyka, bo obowiązki wykonywane z domu stają się coraz trudniejsze.

Chociaż najnowsze badania dowodzą, że Polacy podczas kolejnych fal pandemii coraz chętniej sięgali po zdrową żywność, zrównoważona dieta nie przychodzi wszystkim z taką samą łatwością. Stres związany z koronawirusem to nie tylko obawa o zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale często też zagubienie, frustracja i brak czasu na relaks wynikający z mieszania się sfery zawodowej i prywatnej. Jak jeść zdrowo, kiedy w przerwie na lunch dzieci nie rozumieją zadania z matematyki, a kolejna wizyta w kuchni wywołuje dreszcze? Warto sobie pomóc ekologicznymi, zdrowymi i łatwymi w przygotowaniu daniami gotowymi.

RACUCHY

Racuchy kojarzą nam się głównie ze słodkim śniadaniem u babci. Uwielbiamy ich smak i tęsknimy za leniwymi porankami z chrupiącym, tłustym plackiem. Podczas home office można sięgnąć po szybką alternatywę, jaką są Racuchy Soligrano. Ich przygotowanie zajmie nam chwilę i nie wymaga od nas innych umiejętności niż proste smażenie. A żeby pysznym śniadaniom nie było końca, nasze placuszki wykonane są z bezglutenowej mąki jaglanej i liofilizowanych owoców. Takie racuchy można jeść bez końca, bez wyrzutów sumienia!

 WEGE BURGERY

Według raportu kampanii RoślinnieJemy, już 34,4% Polaków spróbowało roślinnych burgerów, a kolejne 31% wyraża zainteresowanie taką alternatywą do dania mięsnego! Wegańskie kotlety spodobały się nawet najpopularniejszym sieciom fast-food. Vege Burgery Soligrano to zdrowa i bardzo szybka propozycja na obiad lub kolację, zarówno dla dorosłych jak i dla młodszych dzieci. Przygotowanie pełnego posiłku zajmie nie dłużej niż 20 minut.

KASZOTTA I RYŻOTTA
Ryżotto_soligrano

Włoskie risotto to jedna z naszych ulubionych, wakacyjnych potraw. Odpowiedni ryż arborio podlewany bogatym bulionem i wysokiej klasy białym winem. Risotto wymaga nie tylko pokaźnych umiejętności kulinarnych, ale przede wszystkim czasu. Klasyka z północy Włoch znalazła też swoje polskie, lokalne i zdrowe odpowiedniki – ryżotto i kaszotto. Nasze Dania Do Przygotowania to proste i przede wszystkim bardzo szybkie w przygotowaniu mieszanki kasz, ryżu, suszonych warzyw i idealnie dobranych przypraw.

ZUPY
zupy_soligrano

Polacy jedzą najwięcej zup na świecie! Tak wynika z raportu opracowanego przez Puls Biznesu. Szacuje się, że na jedną osobę przypadają w Polsce aż… 103 litry bulionu. Nic dziwnego – zupa to pożywne danie, które urozmaica posiłek. Pomidorowa zajmuje wysoką pozycję w rankingu naszych ulubionych zup, goniąc tradycyjny rosół. Jecie ją z ryżem czy z makaronem? W naszej ofercie znajdziecie Zupy, których przygotowanie zajmie zaledwie 20 minut. Bez ulepszaczy smaku, za to z dużą ilością suszonych warzyw i przypraw.